Jak zmieni się przestrzeń biurowa?

Jak zmieni się przestrzeń biurowa?

Część pracowników wróciła już do pracy w biurach. Jednak codzienność wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu. Czy ta sytuacja przełoży się na trwałe zmiany w organizacji przestrzeni pracy?


Projektanci w większości biur decydują się na rozwiązania tymczasowe. Osłony z pleksi, zwiększenie odległości między stanowiskami to już standard. W dobie niepewności architekci wnętrz będą odchodzić od open space-ów, na rzecz mniejszych gabinetów. Już teraz większość korporacji, odesłała cześć pracowników na home office, by zyskać więcej miejsca. Nowe projekty będą  na pewno większą wagę przykładać do projektowania ciągów komunikacyjnych np. wprowadzając jeden kierunek poruszania się. Mniejszą powierzchnię będą zajmować pomieszczenia socjalne oraz toalety, tak aby uniknąć gromadzenia się ludzi w przedsionkach.

Jakie nowe e-trendy pojawią się w biurach?

Z pewnością bardzo mocnym nurtem będzie rozwój technologii bezdotykowej. Wystarczy zbliżyć kartę by otworzyć drzwi, czujniki zapalą nam światło na korytarzu. Są to technologie dobrze nam znane, jednak mało firm ma je wdrożone.

Kolejną kwestią jest rozwój oprogramowania. Systemy są tak projektowane by ułatwić nam pracę na odległość, ale i zadbać o bezpieczeństwo w biurze. Zdalnie możemy włączyć klimatyzację, a nawet połączyć się z wirtualną recepcją. Powstają aplikacje, z których pomocą sprawdzimy, w którym pomieszczeniu znajdziemy kolegę z pracy.

 

Mamy nadzieję, że nowopowstające pomieszczenia biurowe, będą zadziwiać nas swoimi funkcjonalnymi rozwiązaniami, a poziom bezpieczeństwa i higieny w pracy będzie stale się podnosił.

 

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2022

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Nadchodzące wydarzenia