Specjalista ds. pandemii

Specjalista ds. pandemii

Sytuacja ostatnich miesięcy spowodowała powstanie wielu nowych zasad. Jak to w życiu bywa, każdy przepis wymaga pracy osoby, która go wdroży oraz kolejnej, która będzie pełnić zadania kontrolne. Tak powstał nowy zawód- Specjalista ds. przestrzegania zasad walki z pandemią.


Czym zajmuje się taka osoba? Przede wszystkim śledzi liczne zmiany w prawie i zaleceniach branżowych, a następnie wdraża je w danym przedsiębiorstwie. Podczas kolejnych etapów znoszenia restrykcji, pracownicy będą czuwać nad przestrzeganiem dystansu społecznego. Tym samym w skupiskach ludzi tj. supermarkety, hale produkcyjne powstanie nowy etat.

Pomysł odciążenia specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy powstał we Włoszech i by odpowiedzią na zapotrzebowania rynku. Pojawiły się też dwa nowe, oficjalne zawody: Menager ds. Covid oraz Steward plażowy. Pierwszy z nich będzie pełnił funkcje kierownicze w dużych firmach i koordynować wdrażanie niezbędnych rozwiązań, natomiast steward będzie czuwał nad zachowaniem bezpiecznej odległości i zasad higieny na plażach. Niestety jest wiele prognoz zapowiadających druga falę epidemii na jesieni. Specjaliści ds. przestrzegania zasad walki z pandemią zatem będą mieć pełne ręce roboty. Pojawiają się nawet kursy, które mają pomóc pretendentom na to stanowisko przygotować się do pełnienia obowiązków.

 

 

Źródło: kadry.infor.pl/       

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2022

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Nadchodzące wydarzenia